Logo
PL | EN

SĘDZIOWIE

OFICJALNI SĘDZIOWIE SHG

Aktualnie SHG nie ma oficjalnych, wytrenowanych sędziów zarejestrowanych w stowarzyszeniu. Wystawy prowadzą sędziowie z innych klubów.

GOŚCINNIE

Susanna Rustari

Mischief's Kesyhiiret, Finlandia.

Susanna zajmuje się hodowlą od 2010 roku. Jest oficjalnym sędzią fińskiego klubu hodowców i miłośników myszy.

Jej zainteresowania hodowlane na początku skupiały się wokół odmian cream i cream splashed, a obecnie jest to przede wszystkim odmiana dutch w różnych umaszczeniach (głównie black, ale także cc, ag, ci, s oraz r). Obecnym celem jest odmiana blue dutch. Uczestniczy również w projektach hodowlanych oraz pracuje jako instruktor i wykładowca szkoleń organizowanych przez organizacje zajmujące się zwierzętami egzotycznymi.


Ida Hollt

Ginka's Mousery, Finlandia

Hoduje od 2013 roku, zaś doświadczenie w sędziowaniu zdobyła w fińskim klubie hodowców i miłośników myszy.

Jej przydomek hodowlany to "Ginka's". Myszy z hodowli Idy zdobywają uznanie i liczne tytuły w wielu konkursach. Największe sukcesy hodowlane dotyczą odmian chocolate (sh i lh), chocolate fox i black roan/merle. Obecnie hodowla skupia się na odmianach merle i recessive red. W Polsce pierwszy raz pomagała z sędziowaniem na I Wystawie Myszy Rasowych w październiku 2023, ucząc tego fachu naszych Polskich hodowców.


UCZNIOWIE

Karolina Patalan - uczeń

Hodowla Mysigonek

Hoduje od 2019, uczy się sędziowania od października 2023.

Wśród hodowców SHG to Karolina ma najdluższe doświadczenie. Świetnie wyrobione oko do hodowli, dało przełożenie na szybką naukę sędziowania. Karolina hoduje astrexy rozpoznawalne w całej Europie oraz na świecie, a jej instagram cieszy się sporą popularnością. Skupia się na hodowli texel, long hair, blue fox, crimino fox, blue, siamese blue point, splashed oraz banded.


Julia Woźniakowska - uczeń

Hodowla Chamomile

Pierwszy miot pojawił się w kwietniu 2023, a uczy się sędziowania od października 2023.

Z początku na warunku hodowlanym u Pink Phantom, co szybko przerodziło się w chęć do samodzielnej hodowli i naukę pod okiem SHG. Od tamtej pory u Julii pojawiło się więcej maluchów a my dumnie możemy ogłosić, że po tym okresie oraz zdanym egzaminie jest gotowa na samodzielność! W międzyczasie jej nauka nie zwalnia, jako że w SHG powoli szkolimy ją na oficjalnego sędziego. Julia skupia się na odmianach brindle europejski, chocolate oraz champagne.