Logo
PL | EN

Uczniowie aspirujący na hodowców:

W tej zakładce rozpisane będą hodowle, które nie mają jeszcze zarejestrowanego przydomka, ale są oficjalnymi członkami stowarzyszenia. Najczęściej są to aspirujący hodowcy, którzy wciąż przebywają na warunku hodowlanym u jakiegoś z oficjalnych mentorów. Hodowcy mogą uczyć się od każdego z mentorów

Oficjalni mentorzy:

Myszy:

  • Karolina Patalan - Mysigonek
  • Kalina Koriat - Pink Phantom

Spis uczniów:

- pod opieką Karoliny -

  • SHG.H-0020 - Furry Fiesta - Natalia Kadela

- pod opieką Kaliny -

  • SHG.H-0008 - Eliot Mąka - Forest Mist
  • SHG.H-0021 - Aleksandra Lukas - Cinnamon Rolls

Aktualnie odbywają się spotkania szkoleniowe na discordzie stowarzyszenia, podczas których jeden z mentorów opowiada o genetyce myszy i pomaga z z trudnościami w zrozumieniu pewnych tematów.

Chcesz zostać hodowcą, ale nie wiesz jak zacząć?

Jeśli chciałbyś zostać hodowcą, ale nie masz doświadczenia, chętnie pomożemy. W stowarzyszeniu chętnie dzielimy się wiedzą o hodowli gryzoni i pomagamy zacząć odpowiedzialnie oraz mądrze. Wystarczy, że zrobisz kilka kroków:

  • Napisz do hodowli Mysigonek (Karolina Patalan) lub Pink Phantom (Kalina Koriat) z prośbą o naukę i przygotowanie do zostania hodowcą.
  • Przeczytaj artykuły na stronie https://hiiret.fi/eng/ (w szczególności zakładkę "breeding") oraz https://mysigonekk.weebly.com/
  • Przygotuj sobie wyprawkę hodowlaną (szczegółowych informacji na temat potrzebnej Ci wyprawki udzielą Ci Karolina Patalan i Kalina Koriat).

Po wstępnej rozmowie z nami oraz przeczytaniu wskazanych przez nas stron/artykułów będzie czekał Cię prosty test z podstawowej wiedzy. Jeśli uda Ci się go zdać, Twoim mentorem zostanie hodowca z odpowiednim doświadczeniem. Będzie czekał Cię kurs z wiedzy o myszach, hodowli, będziesz określać cele hodowlane oraz decydować jakie linie najbardziej Cię interesują. Nauczysz się jak selekcjonować myszy i dobierać pary hodowlane. Jak dbać o matkę z miotem oraz możliwie najlepiej przygotować miot do dorosłego życia.

Zapewniamy wsparcie merytoryczne, dostęp do sprawdzonych linii hodowlanych, w wielu odmianach kolorystycznych oraz opiekę nad Tobą, jak i regularne przekazywanie wiedzy. Będziesz mógł kontaktować się z nami w razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów w hodowli.